Decoupage

DecoupageByć może znana jest Ci technika decoupage. Dziś, spotykamy ją zarówno w sklepach z artykułami ozdobnymi do naszych domów, mieszkań jak i w sklepach z biżuterią.
Jak wykonuje się przedmioty zdobione przy pomocy techniki decoupage? Potrzebne są przede wszystkim serwetki papierowe, różnego rodzaju motywy papierowe (ważne żeby przedstawiały one coś ciekawego, coś co dobrze skomponuje się z materiałem, na który będziemy naklejać motyw), farby plakatowe i akrylowe, klej, najlepiej winylowy, pędzle, papier ścierny, nożyczki oraz lakier akrylowy bądź poliuretanowy.
Na początku, musimy przetrzeć powierzchnię, na której chcemy nakleić wzór, papierem ściernym. Dzięki temu, motyw i klej będą się lepiej trzymały, co sprawi, że biżuteria będzie lepszej jakości. Dowolny wzór, który wykonaliśmy bądź po prostu wycięliśmy naklejamy na powierzchnię bransoletki, kolczyka czy na przykład przywieszki do wisiorka. Dobrze by klej był rozwodniony. Kiedy klej przeschnie możemy przejść do lakierowania powierzchni. Trzeba powiedzieć, iż papierowy element jest lakierowany do momentu, kiedy stanie się one niewyczuwalny na powierzchni naszej biżuterii. Należy dodać, iż każda warstwa lakieru powinna być nakładana w pewnym odstępie czasowym. Chodzi o to, by zdobiony przedmiot miał szansę dobrze przeschnąć. Technika decoupage nie jest czymś niezwykle trudnym. Śmiało możemy samodzielnie tworzyć tego rodzaju biżuterię według naszych upodobań, zgodnie z naszą wyobraźnią i gustem. Tworząc biżuterię samodzielnie na pewno zaoszczędzimy. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na to, by stworzyć swój własny, prywatny "warsztat" biżuterii decoupage, to warto powiedzieć, iż w wielu sklepach obok srebra czy bursztynu sprzedawane są również kolczyki, bransoletki czy pierścionki wykonane przy pomocy wyżej opisywanej techniki. Popyt na biżuterię tego rodzaju jest naprawdę duży. Odpowiednio wykonana biżuteria decoupage jest bowiem niezwykle elegancka i nadaje się na każdą okazję. Ponadto, pasuje ona zarówno do luźnego, codziennego stroju jak i eleganckich kreacji. Warto dodać, iż biżuteria decoupage to nie tylko biżuteria wykonana z drewna. Technika ta przewiduje bowiem wykonywanie ozdób na szkle, metalu, tkaninach, plastiku itp.
Reasumując, biżuteria decoupage to biżuteria artystyczna, która potrafi zaskakiwać elegancją, pomysłowością i pięknem. Biżuteria decoupage to element ozdobny na każdą okazję.