ModelinaTworzenie biżuterii i innych przedmiotów z modeliny jest już znane od bardzo wielu lat. Sama biżuteria wykonywana tą metodą była już znana kiedy byliśmy dziećmi, kiedy to w szkole uczyliśmy się lepienia i utwardzania tego materiału plastycznego. Wszelkiego rodzaju broszki z modeliny wykonywane w szkole na dzień matki czy też na inne okazje są znane nam doskonale, a niektóre z nich nadal leżą w pudełku z pamiątkami i drogocennymi przedmiotami.

bi�uteria modulowaSamo pojęcie modułu zwykle jest nam obce i najczęściej kojarzy się z matematyką, jednak gdy wypowiadamy pojęcie biżuteria modułowa, nie jednej kobiecie wszystko się rozjaśnia. Technika tworzenia biżuterii modułowej polega przede wszystkim na samodzielnym tworzeniu kompozycji, dzięki czemu każda kobieta może posiadać niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju biżuterię.

Technika soutacheGdybyśmy chcieli wyjaśnić samo pojęcie soutache, to należy powiedzieć że jest to specyficzna i wyjątkowa za razem technika zdobienia. Obecnie dość modne stało się używanie tej techniki do tworzenia wyjątkowej biżuterii. W technice soutache używa się głównie sznurków, różnorodnych wstążek, koralików oraz kamieni. Jeżeli nie wiemy jak zabrać się do tworzenia biżuterii techniką sutache, warto zajrzeć do Internetu, gdzie znajdziecie wiele poradników i wskazówek.

filcowanieJedną z popularniejszych technik tworzenia biżuterii jest filcowanie, czyli przygotowanie wełny tak, aby nadać jej właściwy kształt oraz twardość dzięki której biżuterie będzie solidna i właściwie wykonana. Sam filc jako tkaninę zna już cały świat od wielu lat, jednak nie tak dawno został on również zastosowany do tworzenia różnorodnej biżuterii.

foto bi�uteriaTechnika tworzenia biżuterii zwana fotobiżuterią to kolejny styl hand made do tworzenia niepowtarzalnych kolczyków, wisiorków czy pierścionków. Możemy rozróżnić dwa sposoby tworzenia takiej biżuterii, ona jednak bazują na gotowych fotografiach wykonanych samodzielnie bądź zaczerpniętych z innych źródeł.

1 - 2 - 3 - 4