DecoupageByć może znana jest Ci technika decoupage. Dziś, spotykamy ją zarówno w sklepach z artykułami ozdobnymi do naszych domów, mieszkań jak i w sklepach z biżuterią. Jak wykonuje się przedmioty zdobione przy pomocy techniki decoupage? Potrzebne są przede wszystkim serwetki papierowe, różnego rodzaju motywy papierowe (ważne żeby przedstawiały one coś....

SteampunkCzasy rewolucji przemysłowej to niewątpliwie bardzo ważny okres w historii całego świata. Wspominają o nim podręczniki do historii na każdym szczeblu nauczania, nawiązują do nich gry komputerowe, obrazy oraz różnego rodzaju opowieści. Wydawać by się mogło, że nigdzie więcej nie odnajdziemy nawiązań do czasów maszyny parowej i początków żelaznej kolei… Okazuje się, że pozory mylą.

Herringbone WeaveNie każdy z nas słyszał o technice tworzenia biżuterii jaką jest Herringbone Weave. Nazwa pochodzi z języka angielskiego co dosłownie można przetłumaczyć jako jodełkowy splot. Biżuterię tego typu tworzy się z kamieni różnego rodzaju oraz srebrnego drutu, który przechodzi przez środek kamienia, a następnie jest właściwie zaplatany, aby utworzyć splot jodełkowy, jak sama nazwa tej techniki wskazuje.

Wire wrappingBiżuteria już od całych wieków jest zdecydowanie najważniejszą ozdobą ludzkiego ciała – ogromną popularnością cieszyła się nawet w starożytności, a przez wszystkie te stulecia niewątpliwie przeszła ona przez bardzo intensywny rozwój.

MakramaTwórcy biżuterii artystycznej posługujący się techniką znaną jako makrama często nie są nawet świadomi tego, jak daleko w głąb historii sięgają przygotowując kolejne ozdoby. Rzeczywiście, w ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci makrama zaliczana była do technik mało znanych, jej korzenie sięgają jednak czasów starożytnych...

1 - 2 - 3 - 4