Technika soutache

Technika soutacheGdybyśmy chcieli wyjaśnić samo pojęcie soutache, to należy powiedzieć że jest to specyficzna i wyjątkowa za razem technika zdobienia. Obecnie dość modne stało się używanie tej techniki do tworzenia wyjątkowej biżuterii.
W technice soutache używa się głównie sznurków, różnorodnych wstążek, koralików oraz kamieni. Jeżeli nie wiemy jak zabrać się do tworzenia biżuterii techniką sutache, warto zajrzeć do Internetu, gdzie znajdziecie wiele poradników i wskazówek. Po pierwsze potrzebujemy różnorodnych sznurków oraz kamieni i koralików, jakie chcemy aby znalazły się na naszych kolczykach czy też wisiorku do łańcuszka. Techniką soutache możemy wykonać różnorodną biżuterię, jednak kolczyki są w tej technice najmodniejsze i najczęściej wykonywane. Gdy już zbierzemy potrzebne materiały, powinniśmy wykonać wstępny szkic naszej biżuterii na kartce papieru, najlepiej w proporcji 1:1, abyśmy mogli na bieżąco przykładać wykonaną pracę do wzoru. Teraz możemy przystąpić do właściwej pracy, to jest do przyklejenia kamienia na suknie odpowiednim klejem oraz do owijania i przyszywania poszczególnych sznurków ze sobą. Należy je właściwie skręcać aby nadać biżuterii odpowiedni kształt i wygląd.
Technika tworzenia biżuterii jaką jest soutache nie należy do skomplikowanych, a sama biżuteria po wykonaniu jest piękna i niepowtarzalna. Niemalże nie do odtworzenia po raz drugi, co sprawia iż jest ona unikatowa.